Menü
Sepetiniz

1.000TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo.

USB Kablolar

USB Kablolar

USB Kabloları ile Veri Aktarma ve Cihazları Güçlendirme

Muhtemelen evin etrafında bir sürü USB kablonuz vardır. Biri telefonunuzu şarj etmek için, diğeri dizüstü bilgisayarınızı çalıştırmak için, diğeri ise dijital kameranızı bilgisayarınıza bağlamak için. USB kabloları günlük hayatımızda çok önemlidir ve teknoloji tamamen kablosuz hale gelene kadar burada kalacaklardır. Piyasadaki pek çok farklı USB kablosuyla, cihazınız için hangi tipin doğru olduğunu bilmek zor olabilir. USB 3.0 kablosu? USB uzatma kablosu? Mini USB kablosu? USB kablo türleri ve aralarındaki farklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


USB Kablo Çeşitleri

USB veya Evrensel Seri Veri Yolu, çok sayıda kablo, bağlantı noktası ve konektörde kullanılan bir standarttır. İşte bazı yaygın USB kablosu ve konektör türleri.


USB Tip A Kablosu

USB Type-A, USB'nin en yaygın biçimidir. Bu dikdörtgen şeklindeki USB konektörünü çoğu USB kablosunda göreceksiniz. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve TV'ler gibi şeylerde USB Type-A bağlantı noktaları bulacaksınız.


USB B Tipi Kablo

USB Type-B kabloları daha az kullanılır. Bir ucunda, genellikle yazıcılar ve harici sabit diskler gibi şeyleri bilgisayarlara bağlamak için kullanılan kare şeklinde bir USB Type-B konektörü vardır.


USB C Tipi Kablo

USB-C, aygıtları hızla açmanıza ve aralarında veri aktarmanıza olanak tanıyan, gelişmekte olan bir USB standardıdır. USB-C kabloları simetrik oval şekilli konektörlerle ters çevrilebilir ve bu da onları takmayı çocuk oyuncağı haline getirir.


Mikro USB Kablosu

Mikro USB, çoğu mobil cihaz için ortak standarttır. Bir uçtaki küçük mikro USB konektörü akıllı telefonunuza veya diğer mobil cihazınıza takılırken, diğer uçtaki USB-A konektörü bir bilgisayara veya duvar şarj cihazına takılır.


Mini USB Kablosu

Mini USB konektörleri, kameralar ve video oyun denetleyicileri gibi bazı taşınabilir elektronik cihazlarda bulunur. Ancak, mikro USB genellikle birçok mini USB konektörünün yerini almıştır.


USB Sürümleri

USB standardı 1994'teki başlangıcından bu yana gelişmiştir. İşte en yeniden en eskiye USB standartları.


USB 3.2

USB 3.2 veya SuperSpeed ​​USB+, 20Gbps gibi muazzam bir hızda veri aktarabilir. Bu standart, daha yeni cihazlarda ve USB-C gibi USB kablolarında benimsenmiştir.


USB 3.1

USB 3.1 veya SuperSpeed ​​USB+, 2013'te veri aktarım hızlarının 10Gbps'ye yükseldiğini gördü. USB 3.0 ve USB 2.0 ile geriye dönük uyumludur, böylece çoğu USB 3.1 kablosunu eski nesil bağlantı noktalarıyla kullanabilirsiniz.


USB 3.0

USB 3.0 veya SuperSpeed ​​USB, USB 2.0'dan sekiz yıl sonra piyasaya sürüldü. Ancak, beklemeye değdi. USB 3.0 kabloları, veri aktarım hızlarını USB 2.0'ın 10 katından fazla olan 5Gbps (5.120Mbps)'ye çıkardı.


USB 2.0

USB 2.0 veya Yüksek Hızlı USB, 2000 yılında piyasaya sürüldü. Bu sürüm, maksimum veri aktarım hızlarında 480 Mbps'ye kadar önemli bir artış gördü.


USB 1.1

USB 1.1 veya Tam Hızlı USB, ilk USB standardı olan 1.0'ın bir yinelemesidir. Maksimum 12 Mbps veri aktarım hızı sunar ve ayrıca 1.5 Mbps'lik daha yavaş aktarım hızına sahip düşük bant genişliğine sahip cihazları destekler.


USB Kabloları için Kullanım Alanları

USB kabloları, elektronik cihazları bağlamak ve çalıştırmak için kullanılan zımbalardır. Çoğu akıllı telefon şarj etmek için bir USB kablosu kullanırken, harici sabit diskler ve kablolu yazıcılar gibi cihazlar bilgisayarlara USB üzerinden bağlanır. USB genişleticiler, uzaktaki USB cihazlarını uzaktan kontrol etmenizi ve bunlara erişmenizi sağlarken, USB uzatma kabloları mevcut kabloların erişimini genişletebilir. Cihazınız şarj etmek veya veri aktarımı için bir USB kablosuna ihtiyaç duyuyorsa, büyük olasılıkla bu kabloyla birlikte gelir. Ancak yedek veya yedek bir USB kablosuna ihtiyacınız olduğunda BK Teknoloji Market'in geniş seçimine bakın.

USB 2.0 Aşağı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü USB 2.0 Aşağı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü
Aynı Gün Kargo Yeni
90 Derece Aşağı Açılı USB 2.0 Adaptörü, USB kablolarını veya dar alanlarda aygıtları bağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır. Ekipmanınızın USB bağlantı noktasındaki stresi azaltır ve sabit bir USB kablosunun harici bir sabit sürücüde veya USB hub'ında aşırı bükülmesini önler.Bu kullanışlı adaptör..
69,90TL
Vergiler Hariç:58,25TL
2 Bağlantılı Gömme Panel Montaj USB Uzatma Kablosu 1 Metre 2 Bağlantılı Gömme Panel Montaj USB Uzatma Kablosu 1 Metre
Aynı Gün Kargo En Çok Satan Tükenmek Üzere 1 Metre
Araç Gösterge Paneli Montaj Kablosu, yüksek veri iletimi şarj verimliliği ile sağlanan çift USB tasarımını benimsemiştir. Yalnızca bir arabaya kurulabilen değil, aynı zamanda bisiklet ve deniz taşıtları gibi diğer uygulamalar için de kullanılabilen geniş bir uygulama yelpazesiyle birlikte gelir. Sok..
366,90TL
Vergiler Hariç:305,75TL
Yüksek Kalite Mini USB Erkek to USB A Erkek Şarj/Data Kablosu 30cm Yüksek Kalite Mini USB Erkek to USB A Erkek Şarj/Data Kablosu 30cm
Aynı Gün Kargo 30cm
Bu bir Mini USB Kablosudur. Mobil veri aktarım kablosu olarak kullanabilirsiniz. Bu kablo esas olarak Arduino panoları ve Uçuş Kontrol Panoları için kullanılır.Yüksek Hızlı USB 2.0 Tip A - Mini-B Kablosu, ortak Mini-B USB bağlantı noktasına sahip harici sabit sürücüler, GPS, oyun kumandaları, dijita..
41,90TL
Vergiler Hariç:34,91TL
Yüksek Hızlı USB 3.0 Erkek-Erkek Data Kablosu - 1 Metre Yüksek Hızlı USB 3.0 Erkek-Erkek Data Kablosu - 1 Metre
Aynı Gün Kargo 1 Metre
USB 3.0 A Erkek - A Erkek kablosuUSB 3.0 / 2.0 / 1.1 ile uyumlu5 Gbps'ye kadar veri aktarım hızları, mevcut USB 2.0 teknolojisinden 10 kat daha hızlıEmpedans, bükülü çift yapıyla eşleşir, Çapraz Konuşmayı ve Hatasız İletimi en aza indirmeye yardımcı olurSüper Hızlı Aktarım:USB 3.0 veri aktarımı için..
104,90TL
Vergiler Hariç:87,41TL
USB 3.0 Yukarı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü USB 3.0 Yukarı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü
Aynı Gün Kargo
90 Derece Yukarı Açılı USB 3.0 Adaptörü, USB kablolarını veya dar alanlarda aygıtları bağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır. Ekipmanınızın USB bağlantı noktasındaki stresi azaltır ve sabit bir USB kablosunun harici bir sabit sürücüde veya USB hub'ında aşırı bükülmesini önler. 5 Gbps'ye kadar Sup..
89,90TL
Vergiler Hariç:74,92TL
USB 3.0 Aşağı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü USB 3.0 Aşağı Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü
Aynı Gün Kargo
90 Derece Aşağı Açılı USB 3.0 Adaptörü, USB kablolarını veya dar alanlarda aygıtları bağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır. Ekipmanınızın USB bağlantı noktasındaki stresi azaltır ve sabit bir USB kablosunun harici bir sabit sürücüde veya USB hub'ında aşırı bükülmesini önler. 5 Gbps'ye kadar Supe..
89,90TL
Vergiler Hariç:74,92TL
USB 2.0 Erkek to Mini USB Erkek Veri Şarj Kablosu 80cm USB 2.0 Erkek to Mini USB Erkek Veri Şarj Kablosu 80cm
Aynı Gün Kargo
80 cm USB 2.0 Tip A Erkek 5Pin Mini USB veri şarj kablosu HDD için Mp3 Mp4 Kamera GPS V3 Kablo Yüksek Hızlı USB 2.0 Tip A - Mini-B Kablosu, GPS, oyun kumandaları, dijital kameralar veya ortak Mini-B USB bağlantı noktasına sahip video kameralar için vazgeçilmez bir aksesuardır. Mevcut bir adaptö..
32,90TL
Vergiler Hariç:27,42TL
Type-C to USB-B Yazıcı-Midi Kablosu 3 Metre Type-C to USB-B Yazıcı-Midi Kablosu 3 Metre
Aynı Gün Kargo 3 Metre
Yüksek hızlı USB C - USB B Midi Kablosu, midi cihazını müzik kaydı/oynatma veya midi veri iletimi için bilgisayarınıza bağlamanızı sağlar. (Not: MIDI kablosu yalnızca veri iletmek için kullanılır ve güç kaynağını desteklemez.)Kullanımı Kolay:Tak ve çalıştır, sürücü ve ayar gerekmez. MIDI kablosunu e..
82,90TL
Vergiler Hariç:69,08TL
Type-C to USB-B Yazıcı-Midi Kablosu 1.5 Metre Type-C to USB-B Yazıcı-Midi Kablosu 1.5 Metre
Aynı Gün Kargo 1.5 Metre
Yüksek hızlı USB C - USB B Midi Kablosu, midi cihazını müzik kaydı/oynatma veya midi veri iletimi için bilgisayarınıza bağlamanızı sağlar. (Not: MIDI kablosu yalnızca veri iletmek için kullanılır ve güç kaynağını desteklemez.)Kullanımı Kolay:Tak ve çalıştır, sürücü ve ayar gerekmez. MIDI kablosunu e..
69,90TL
Vergiler Hariç:58,25TL
9-Pin Seri Port Kablosu RS232 Dişi-Dişi ( DB9/COM Kablosu ) 9-Pin Seri Port Kablosu RS232 Dişi-Dişi ( DB9/COM Kablosu )
Aynı Gün Kargo 1.3 Metre
DB9 seri kablo RS232 dişiden dişiye 9 pinli veri uzatma kablosu, iki bilgisayarın birbirine erişmesi için kullanılır, iki cihaz veri aktarımı çakışması olmadan iletişim kurar, doğru veri iletimini sağlamak için çapraz sinyal gönderip alırDB9 seri kablo, gerektiğinde bilgisayar çevre birimlerini esne..
79,90TL
Vergiler Hariç:66,58TL
9 Pin Erkek to 9 Pin Dişi Seri DB9 RS232 Erkek-Dişi Dönüştürücü Uzatma Kablosu 9 Pin Erkek to 9 Pin Dişi Seri DB9 RS232 Erkek-Dişi Dönüştürücü Uzatma Kablosu
Aynı Gün Kargo 1.4 Metre
9 Pin Erkek to 9 Pin Dişi Seri DB9 RS232 Erkek-Dişi Dönüştürücü Uzatma Kablosu, bilgisayarlar veya cihazlar arasında veri iletimi için kullanılan bir kablodur.Bu kablo, 9 pinli erkek seri bir bağlantı noktasına sahip olan bir cihazı, 9 pinli dişi seri bir bağlantı noktasına sahip olan başka bir ciha..
79,90TL
Vergiler Hariç:66,58TL
4 Telli Açık Uçlu Lehimlenebilir USB Data Şarj Kablosu - 1.5 Metre 4 Telli Açık Uçlu Lehimlenebilir USB Data Şarj Kablosu - 1.5 Metre
Aynı Gün Kargo 1.5 Metre Tükendi
Açık uçlu 1,5 Metre USB kablosu. Bu kullanışlı kablo, uzun bir USB kablosuna ihtiyaç duyulan evde USB kendin yap projeleri için idealdir.Kablo başlığında, 4 bağlantının tamamı çıplak kablo ucuna tamamen bağlanmış 4 pimli standart bir USB A erkek konektör bulunur.Ekranın içindeki dört renk kodlu kabl..
37,99TL
Vergiler Hariç:31,66TL
3 Metre Yüksek Kalite Filtreli USB 2.0 A Erkek / Erkek Data Kablosu 3 Metre Yüksek Kalite Filtreli USB 2.0 A Erkek / Erkek Data Kablosu
Aynı Gün Kargo En Çok Satan 3 Metre
Herhangi bir dişi USB cihazını başka bir dişi USB cihazına bağlamak veya kabloyu kullanarak PC'nizden bir USB cihazındaki üretici yazılımını veya yazılımı güncellemek için idealdir.Dayanıklı: Blendajlı kablo, hızlı, parazitsiz veri aktarımı için esnek ve güçlüdür. Çift USB uçlu tek kablo. 1x er..
74,90TL
Vergiler Hariç:62,42TL
Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 5 Metre Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 5 Metre
Aynı Gün Kargo 5 Metre Tükendi
Yüksek performanslı Mikro USB 3.0 kablosu, hızlı dosya aktarımı veya senkronizasyon için taşınabilir bir harici USB 3.0 sabit sürücüyü bir bilgisayara bağlar ve USB 3.0 Mikro-B bağlantı noktasına sahip Samsung akıllı telefonları veya tabletleri şarj ederMikro USB 3.0 Kablosu Bir USB 3.0 Type-A - Mic..
527,13TL
Vergiler Hariç:439,28TL
Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 3 Metre Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 3 Metre
Aynı Gün Kargo 3 Metre
Yüksek performanslı Mikro USB 3.0 kablosu, hızlı dosya aktarımı veya senkronizasyon için taşınabilir bir harici USB 3.0 sabit sürücüyü bir bilgisayara bağlar ve USB 3.0 Mikro-B bağlantı noktasına sahip Samsung akıllı telefonları veya tabletleri şarj ederMikro USB 3.0 Kablosu Bir USB 3.0 Type-A - Mic..
356,90TL
Vergiler Hariç:297,41TL
Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 1.8 Metre Yüksek Hızlı Altın kaplama HDD Veri Kablosu USB 3.0 Mikro-B - 1.8 Metre
Aynı Gün Kargo 1.8 Metre
Yüksek performanslı Mikro USB 3.0 kablosu, hızlı dosya aktarımı veya senkronizasyon için taşınabilir bir harici USB 3.0 sabit sürücüyü bir bilgisayara bağlar ve USB 3.0 Mikro-B bağlantı noktasına sahip Samsung akıllı telefonları veya tabletleri şarj ederMikro USB 3.0 Kablosu Bir USB 3.0 Type-A - Mic..
262,90TL
Vergiler Hariç:219,08TL
USB Erkek to DC 5.5x2.1mm Dişi Barrel Jack Güç Kablosu USB Erkek to DC 5.5x2.1mm Dişi Barrel Jack Güç Kablosu
Aynı Gün Kargo
USB'den DC Bağlantı Noktasına Şarj Kablosu Güç Kaynağı Kablosu DC 5.5x2.1mmLütfen DC uç boyutunun 5,5*2,1 mm, iç çapın 2,1 mm ve dış çapın 5,5 mm olduğunu unutmayın. Lütfen satın almadan önce cihazınızın güç bağlantı girişinin 5,5 * 2,1 mm olduğunu kontrol edin.Açıklama: USB bağlantı noktanızı ..
41,90TL
Vergiler Hariç:34,91TL
USB 3.0 Sol Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü USB 3.0 Sol Açılı Konnektör Erkek Dişi 90 Derece Uzatma Adaptörü
Aynı Gün Kargo
90 Derece Açılı USB 3.0 Adaptörü, USB kablolarını veya dar alanlarda aygıtları bağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır. Ekipmanınızın USB bağlantı noktasındaki stresi azaltır ve sabit bir USB kablosunun harici bir sabit sürücüde veya USB hub'ında aşırı bükülmesini önler. 5 Gbps'ye kadar SuperSpeed..
94,90TL
Vergiler Hariç:79,08TL
USB 2.0 Erkek to 2 USB Dişi Ayırıcı Uzatma Y Data/Şarj Kablosu USB 2.0 Erkek to 2 USB Dişi Ayırıcı Uzatma Y Data/Şarj Kablosu
Aynı Gün Kargo Tükenmek Üzere 30cm
USB 2.0 Erkek - 2 Dişi. Kırmızı işaretli USB 2.0 dişi kablosu YALNIZCA şarj içindir ve Apple cihazları için çalışmaz; Diğer bir kalın USB Dişi kablo, Apple ekipmanları için çalışan Şarj ve Veri Senkronizasyon Kablosudur.USB 2.0 Erkek konektör, USB aygıtı içindir ve ayrıca Güç şarjı içindir, 2 bağlan..
157,40TL
Vergiler Hariç:131,16TL
USB 2.0 A Erkek to 2 Micro USB Erkek Ayırıcı Y Data Şarj Kablosu USB 2.0 A Erkek to 2 Micro USB Erkek Ayırıcı Y Data Şarj Kablosu
Aynı Gün Kargo 30cm
1 x USB 2.0 A Erkek - 2 Mikro USB B Erkek Dönüştürücü Kablosu İki mikro USB bağlantısıyla donatılmış mikro USB kablosu, tek bir kabloyla iki Micro USB cihazını aynı anda şarj etmenize ve senkronize etmenize olanak tanır. Mikro USB Y ayırıcı kablo, PC veya Mac gibi USB 2.0 cihazlarında yaygındır, sad..
104,90TL
Vergiler Hariç:87,41TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 78 (4 Sayfa)
Çerez Politikası
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye KVKK Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.