Menü
Sepetiniz

1.000TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Ses Kabloları

Ses Kabloları

Ses kabloları ve konnektörler, ses sinyallerini bir ses kaynağından alarak hoparlörlere veya kulaklıklara ileten elektronik bağlantı elemanlarıdır. Ses kablosu, bağlı cihazların arasındaki ses sinyallerini aktarmak için kullanılan iletkendir. Bu kablonun kalitesi ve özellikleri, ses kalitesinin doğruluğunu etkileyeceği için önemlidir.


Ses kablosu genellikle bakır veya gümüş gibi iyi bir iletkene sahip olup, iç ve dış yalıtkanlarla korunmuştur. Bu koruyucu yalıtkanlar, elektromanyetik parazitleri engelleyerek temiz bir ses iletimi sağlar. Ayrıca, kablonun uzunluğu ve kalınlığı, sinyal kaybını en aza indirgemek için dikkate alınmalıdır.


Konnektörler, ses kablosunun kaynak cihazlara ve hoparlörlere / kulaklıklara bağlanmasını sağlayan bağlantı elemanlarıdır. Bilinen en yaygın ses konnektör türleri, ses ekipmanlarında kullanılan 3.5mm (mini jak), RCA, XLR ve 6.3mm (büyük jak) konnektörlerdir. Bu konnektörler, doğru şekilde bağlandığında sinyal kaybını en aza indirir ve güvenilir bir bağlantı sağlar.


Ses kabloları ve konnektörler, müzik endüstrisinde ve ev sinema sistemlerinde önemli bir rol oynar. Doğru kablolama ve bağlantılar, ses kalitesini ve performansını artırırken, yanlış bağlantılar veya düşük kaliteli kablolama, ses sinyallerinde bozulma veya kayıplara neden olabilir. Bu nedenle, uygun kaliteli ses kablosu ve doğru konnektör seçimi ve kullanımı önemlidir.


Enstrüman Kabloları

Bir enstrüman kablosu , bir gitar, bas, klavye veya başka bir elektronik enstrümanı, bir enstrümanın doğrudan bağlantısı için tasarlanmış bir amplifikatöre veya ön amplifikatöre bağlar. Enstrüman kabloları düşük voltajlı enstrüman sinyallerini taşıyacak şekilde tasarlanmıştır ve çoğu zaman 1/4 "telefon fişi konektörlerine sahiptir. Enstrümanda çıkış jakının konumuna bağlı olarak, düz veya dik açılı bir konektöre sahip bir erkek jakı isteyebilirsiniz Bir kabloyu satın almadan önce, daha uzun kablo geçişlerinin paraziti almaya daha eğilimli olduğunu unutmayın.


Mikrofon Kabloları

Mikrofon kabloları ekranlı ve dengelidir ve tipik olarak bir ucunda bir XLR erkek konnektörü ve diğer ucunda bir XLR dişi konnektörü vardır. Bazı mikrofon kablolarının, bir bilgisayar ses kartına, DAW veya dijital kayıt aygıtına doğrudan takmak için dağıtım ucunda TRS, mini fiş veya USB konektörü vardır. Bir mikrofonu bir ses sistemine bağlamaya ek olarak, mikrofon kabloları genellikle daha uzun, dengeli patch kablolar olarak kullanılır - örneğin bir karıştırma kartını güçlü hoparlörlere bağlamak. Cihaz ve karıştırma konsolu arasındaki DI bağlantıları için ve ayrıca DMX kontrol özellikli aydınlatma efektleri için de kullanılabilirler.


Hoparlör Kabloları

Bir hoparlör kablosunu dengesiz kablo ve genellikle bir yama, enstrüman veya mikrofon kablosu çok daha ağır göstergesi iletken vardır. Hoparlör kabloları çok daha yüksek voltaj sinyalleri taşıdıklarından daha büyük kablolara ihtiyaç duyarlar. 1/4 "telefon, muz klipsi (MDP konektörleri olarak da bilinir), ciltleme direği (tüketici stereo amplifikatörlerinde yaygın olarak bulunur) veya Speakon konektörlerine sahip olabilirler.


RCA Kablolar

RCA konektörleri en çok stereo cihazlarda kullanılır. PA sistemlerinde genellikle karıştırma kartına bir stereo CD çalar veya diğer tüketici elektroniği cihazları bağlamak için kullanılır. Genellikle stereo cihazlarda sol ve sağ kanal için kodlanmış ayrı uçlarla renklendirilmiş bir çift telden oluşurlar. Ayrıca aux ve teyp giriş ve çıkışlarında kullanılırlar. Bazı mikserler ayrıca bir kayıt cihazına bağlanmak için RCA çıkışlarına sahiptir. RCA kabloları S / PIDF cihazlarında da kullanılabilir (aşağıda dijital konektör tipleri altında ele alınmıştır).

“RCA”, 1940'larda tasarımı tanıtan Amerika Radyo Şirketi'nden türemiştir. Döner levhaları bağlamak için kullanıldıklarından RCA konektörlerine bazen “fono konektörleri” de denir.


XLR Kablolar

XLR konektörlerinde pozitif, negatif ve toprak için üç pim bulunur. En yaygın olarak mikrofon kablolarında kullanılırlar, ancak aynı zamanda dengeli patch kablolarda ve DMX etkin aydınlatma ekipmanlarında kullanıldığını görürsünüz.


Optik Kablolar ve Konektörler

Optik kablolar dijital sesi ışık darbeleri olarak iletir, bu da onları parazitlere karşı neredeyse tamamen bağışık hale getirir. Surround ses özelliğine sahiptirler, ancak Blu-Ray diskler gibi daha yüksek çözünürlüklü formatları işleyemezler.

ADAT Lightpipe olarak bilinen ADAT (Alesis Digital Audio Tape) Optik Arabirimi, optik kablolarda dijital ses aktarımı için yaygın olarak kabul gören bir standarttır. Alesis'e özgü ADAT konnektörü ile özel bir kabloya sekiz kanal dijital ses aktarır.


Kablo Adaptörleri

Teknoloji değiştikçe ve sahne donanımınıza veya stüdyo kurulumunuza parçalar ekledikçe, ekipmanı uyumsuz jaklar ve kablolarla bağlamanız gerekecektir. Hemen hemen her durum için bir adaptör vardır.


Kablo Kalitesini Değerlendirme

Bir kablonun temel amacı, sinyali önemli ölçüde azaltmadan veya gürültü çıkarmadan bir elektrik sinyalini bir bileşenden diğerine taşımaktır. Sinyali bozulmamış ve gürültüsüz tutmak için tasarlanmış pahalı, odyofil kalitesinde kablolar vardır. Çoğu müzisyen, sahne donanımı için bu seviyede kablo performansına ihtiyaç duymaz, ancak yine de yüksek kaliteli kablolar istersiniz. Kaliteli kablolar daha iyi ses verir ve daha iyi ses çıkarırsanız daha iyi oynarsınız.

Stüdyo kurulumunuz için kablolar söz konusu olduğunda, ses tutkunu düzeyi kalitesi daha önemlidir. Gürültüsüz sinyal iletimi, yüksek kaliteli kayıt, karıştırma ve mastering çalışmaları için gereklidir.

Altın kaplama konektörler ve oksijensiz bakır tel gibi diğer “kalite” özellikleri mutlaka önemli değildir. Altın kaplama direnci azaltabilir, ancak nikel kaplamadan daha fazla aşınmaya maruz kalır, bu nedenle çok fazla takılan ve çıkarılan konektörler için bir sorumluluk olabilir. Oksijensiz tel biraz daha az direnç sunabilir, ancak daha büyük ölçülü iletkenler daha fazla yardımcı olur.

Temel olarak esnek, dayanıklı, kaliteli donanım ve iyi lehimli bağlantılara sahip kablolar istersiniz.

Diğer istenen özellikler arasında epoksi saksı veya sıcak tutkal konektörleri (tel uçlarının hareket etmesini önlemek için bir madde veya diğeri ile doldurulmuş) bulunur. Kablolar ve terminaller etrafındaki ısı ile daralan plastik manşonlar kabloların hareket etmesini önlemeye yardımcı olur.

Bu özellikler özellikle sık sık çekilen, üzerine basılan ve takılan ve çıkarılan alet kablolarında değerlidir. Hiçbir cihaz kablosu sonsuza kadar dayanmaz, ancak iyi kablolar daha uzun süre dayanır. Ayrıca, uzunluğu yeterli ancak aşırı uzun olmayan kablolar satın almak istersiniz (kablo ne kadar uzunsa, gürültüye o kadar duyarlı olur).

Yüksek Kalite XLR 3-Pin Dişi 6.35mm Stereo Erkek Mikrofon Ses Kablosu-15Metre Yüksek Kalite XLR 3-Pin Dişi 6.35mm Stereo Erkek Mikrofon Ses Kablosu-15Metre
Aynı Gün Kargo Yeni Tükenmek Üzere 15 Metre
Bu kablolar genellikle ses hoparlörlerini mikserden hoparlöre taşıyan aktif hoparlörler için hoparlör kablosu olarak kullanılır.Ayrıca sahne ve stüdyo uygulamaları için sinyal kabloları olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.Dengeli mikrofon / enstrüman ses kablosu.Çift yönlü iletişimi destekler.Jack..
379,90TL
Vergiler Hariç:316,58TL
3 Pin XLR Erkek to 6.35mm Stereo Enstrüman Mikrofon Ses Kablosu-20 Metre 3 Pin XLR Erkek to 6.35mm Stereo Enstrüman Mikrofon Ses Kablosu-20 Metre
Aynı Gün Kargo Yeni 20 Metre
Bu dengeli XLR kablosu dengeli bir XLR girişine dengeli bir 1/4 "TRS çıkışını dönüştürmek için tasarlanmıştır. Bu kablolar, ses sinyalini mikserden hoparlöre taşıyan aktif hoparlörler için hoparlör kabloları olarak yaygın olarak kullanılır. Ayrıca sahne ve stüdyo ses uygulamaları için sinyal kablola..
449,90TL
Vergiler Hariç:374,92TL
3.5mm Stereo Erkek-Erkek Kısa Aux Ses Kablosu 30cm 3.5mm Stereo Erkek-Erkek Kısa Aux Ses Kablosu 30cm
Aynı Gün Kargo Yeni 30cm
3,5 mm Aux Cord Erkekten Erkeğe Stereo Ses Kablosu, 3,5 mm ses jakına sahip çeşitli cihazları bağlamanıza olanak tanıyan güvenilir ve çok yönlü bir ses kablosudur. Erkekten erkeğe tasarımıyla, akıllı telefonunuz, tabletiniz, MP3 çalarınız veya diğer herhangi bir ses kaynağı ile hoparlörleriniz, kula..
32,90TL
Vergiler Hariç:27,42TL
Yüksek Kalite Profesyonel Bakır Mikrofon Enstrüman Kablosu Yüksek Kalite Profesyonel Bakır Mikrofon Enstrüman Kablosu
Aynı Gün Kargo Yeni 1 Metre
Mikrofon kablosu, farklı kullanım alanlarında sorun yaşamadan en yüksek standartlarda performans sunabilmek için yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Birçok farklı tipteki kablo arasındaki esneklik sayesinde daha güvenli bir şekilde tekrarlayan koruma tabakası ile sağlam yapıya sahiptir, bu s..
39,90TL
Vergiler Hariç:33,25TL
3RCA Erkek 3 RCA Erkek Kompozit Ses Video AV Kablosu - 10 Metre 3RCA Erkek 3 RCA Erkek Kompozit Ses Video AV Kablosu - 10 Metre
Aynı Gün Kargo Yeni 10 Metre
Bu kablo Hoparlörler, VCR, oynatıcı, CD çalar, TV, TV set üstü kutusu ve 3RCA konektörlü diğer tüm ses video cihazları için idealdirPremium stereo kablo yumuşak bir PVC kılıf ile tasarlanmıştır, cilalı metal konektörler maksimum ses kalitesi sağlar3RCA Erkek - 3RCA Erkek Stereo Ses Video Kabloları, ..
199,90TL
Vergiler Hariç:166,58TL
3.5mm 2 Kutuplu Mono Lehimlenebilir Tamir Fişi 3.5mm 2 Kutuplu Mono Lehimlenebilir Tamir Fişi
Aynı Gün Kargo Yeni
Bu, yaylı tel koruma adaptörü lehim konnektörüne sahip 3,5 mm'lik bir mono ses fişidir. Bu fiş, 3,5 mm jakları ve mono konektör kullanan diğer birçok cihazı onarmak için kullanılabilir. 1/8" soket gerektiren DIY proje kutuları için uygun maliyetli bir alternatif.3,5 mm fiş Kulaklıkların aşınmış fişl..
32,90TL
Vergiler Hariç:27,42TL
3.5mm Stereo Erkek Fiş to 2x6.35mm Stereo Dişi Ayırıcı Adaptör 3.5mm Stereo Erkek Fiş to 2x6.35mm Stereo Dişi Ayırıcı Adaptör
Aynı Gün Kargo Yeni
3,5 mm Stereo Fişten 2x6,35 mm Stereo Jak AdaptörüneBu 3,5 mm Stereo Fişten 2x6,35 mm Stereo Fişe Adaptör, iki adet 6,35 mm Stereo Fişi tek bir 3,5 mm Stereo Fişe dönüştürür.Tamamen kalıplanmış yapısıyla bu ayırıcı, ses sinyalini kalite kaybı olmadan bölecektir.Siyah kalıplı plastik yapıAltın kaplam..
29,90TL
Vergiler Hariç:24,92TL
3.5 mm TRS Stereo Erkek - 1/4 (6.35 mm) TS Mono Erkek Ses Kablosu 3 Metre 3.5 mm TRS Stereo Erkek - 1/4 (6.35 mm) TS Mono Erkek Ses Kablosu 3 Metre
Aynı Gün Kargo En Çok Satan 3 Metre
Ses elektroniğinin sürekli küçülmesiyle, 3,5 mm stereo kablo, bilgisayarlar gibi ses kaynaklarını bağlamak için çok daha yaygın bir yol haline geliyor, cep telefonları ve MP3 çalarlardan amplifikatörlü hoparlörlere, ev stereo ekipmanına veya taşınabilir DJ sistemlerine.Tabii ki, 3,5 mm'lik bir stere..
59,90TL
Vergiler Hariç:49,92TL
3.5 mm Gold Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek-Dişi 10 Metre 3.5 mm Gold Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek-Dişi 10 Metre
Aynı Gün Kargo 10 Metre
Bu stereo ses uzatma kablosunu MP3 çalarınıza, tabletinize veya bilgisayarınıza takın ve kulaklığınızın menzilini artırın. Kulaklıklarınızın, hoparlörlerinizin veya standart 3,5 mm ses çıkışına sahip diğer herhangi bir aygıtın mevcut kablosuna daha fazla uzatmak için kullanabilirsiniz. Kab..
94,90TL
Vergiler Hariç:79,08TL
Yüksek Kalite 3.5mm Erkek to 2RCA Erkek Ses Kablosu 20Metre Yüksek Kalite 3.5mm Erkek to 2RCA Erkek Ses Kablosu 20Metre
Aynı Gün Kargo 20 Metre Tükendi
Bu 3.5mm erkek to 2RCA erkek ses kablosu, cihazlar arasında kaliteli ses iletimi sağlamak için tasarlanmıştır. 20 metre uzunluğu ile kullanıcıya daha fazla hareket özgürlüğü sunar ve kablonun yerleştirilmesi gereken alanın ötesine erişim sağlar.Bu ses kablosu, 3.5mm kulaklık jakı veya çıkışına sahip..
399,90TL
Vergiler Hariç:333,25TL
6.35mm Stereo Erkek Fiş Lehim Tipi Çivi Jack 6.35mm Stereo Erkek Fiş Lehim Tipi Çivi Jack
Aynı Gün Kargo
Mikrofon kablolarını, ses hatlarını ve enstrüman kablosunu monte etmek için 6,3 mm erkek 3 pinli jak konektörü (stereo veya TRS).Kablolar terminallere lehim yapılarak bağlanır. Plastik ve metal gövde.6.35 mm profesyonel ses fişi, 3 kutuplu, nikel kontaklar, nikel kabukGüvenilir bağlantı ve maksimum ..
41,90TL
Vergiler Hariç:34,91TL
6.35mm 1/4 TRS Stereo to 2x6.35mm TS Mono Y Splitter Kablo - 1.5 Metre 6.35mm 1/4 TRS Stereo to 2x6.35mm TS Mono Y Splitter Kablo - 1.5 Metre
Aynı Gün Kargo 1.5 Metre
1,5 Metre Enstrüman Kablosu, 1/4” TRS Jakı – 2 x 1/4” TS Jakları Ara Bağlantı KablosuBu kablo, öncelikle karıştırma / efekt ekleme uygulamalarına yöneliktir, ancak aynı zamanda bir stereo koparma kablosuyla tam olarak aynı şekilde bağlandığından "Stereo Koparma Kablosu" olarak da kullanılabilir.&nbs..
314,90TL
Vergiler Hariç:262,41TL
6.35 mm TRS Erkek to 3-Pin XLR Dişi + Erkek Ses Kablosu - 1.5 Metre 6.35 mm TRS Erkek to 3-Pin XLR Dişi + Erkek Ses Kablosu - 1.5 Metre
Aynı Gün Kargo 1.5 Metre
Bir tarafta bir XLR erkek ve bir XLR dişi konektör ve diğer tarafta 6.35mm stereo jak erkek konektör ile donatılmıştır.Konnektör A: Gold 6,35mm TRSKonektör B: Gold XLR Dişi + ErkekKablo Uzunluğu: 1.5 MetrePaket İçeriği:1 Adet Gold 6.35 mm TRS Erkek to 3-Pin XLR Dişi + Erkek Ses Kablosu - 1.5 Metre..
259,90TL
Vergiler Hariç:216,58TL
3.5mm Erkek to 2.5mm Dişi Stereo Mic Ses Kulaklık Jak Adaptörü Dönüştürücü 3.5mm Erkek to 2.5mm Dişi Stereo Mic Ses Kulaklık Jak Adaptörü Dönüştürücü
Aynı Gün Kargo
Tek bir 3,5 mm Erkeği 2,5 mm Dişiye uyarlar.Kompakt tasarım Yer tasarrufu sağlar, taşıması ve kullanımı kolaydır.3,5 mm Erkek - 2,5 mm Dişi ayırıcılar, farklı ve video sistemlerinde kullanılmak üzere yedek veya ikame adaptörler sağlar.Teknik özellikler:Boyut: 37 mm x 10 mm / 1,46" x 0,39" (L*D)Malze..
24,90TL
Vergiler Hariç:20,75TL
3.5 mm TRS Stereo Erkek to 6.35 mm TS Mono Erkek Ses Kablosu - 1 Metre 3.5 mm TRS Stereo Erkek to 6.35 mm TS Mono Erkek Ses Kablosu - 1 Metre
Aynı Gün Kargo 1 Metre Tükendi
Ses elektroniğinin sürekli küçülmesiyle, 3,5 mm stereo kablo, bilgisayarlar gibi ses kaynaklarını bağlamak için çok daha yaygın bir yol haline geliyor, cep telefonları ve MP3 çalarlardan amplifikatörlü hoparlörlere, ev stereo ekipmanına veya taşınabilir DJ sistemlerine.Tabii ki, 3,5 mm'lik bir stere..
72,90TL
Vergiler Hariç:60,75TL
3.5 mm Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek - Dişi 5 Metre 3.5 mm Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek - Dişi 5 Metre
Aynı Gün Kargo En Çok Satan 5 Metre
Bu stereo ses uzatma kablosunu MP3 çalarınıza, tabletinize veya bilgisayarınıza takın ve kulaklığınızın menzilini artırın. Kulaklıklarınızın, hoparlörlerinizin veya standart 3,5 mm ses çıkışına sahip diğer herhangi bir aygıtın mevcut kablosuna daha fazla uzunluk eklemek için kullanabilirsiniz.&..
59,90TL
Vergiler Hariç:49,92TL
3.5 mm Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek - Dişi 3 Metre 3.5 mm Stereo Aux Ses Uzatma Kablosu Erkek - Dişi 3 Metre
Aynı Gün Kargo 3 Metre
Bu stereo ses uzatma kablosunu MP3 çalarınıza, tabletinize veya bilgisayarınıza takın ve kulaklığınızın menzilini artırın. Kulaklıklarınızın, hoparlörlerinizin veya standart 3,5 mm ses çıkışına sahip diğer herhangi bir aygıtın mevcut kablosuna daha fazla uzunluk eklemek için kullanabilirsiniz.&..
52,90TL
Vergiler Hariç:44,08TL
Yüksek Kalite Silikon RCA Dişi - 2 RCA Erkek  Anfi Y Ayırıcı Kablo Yüksek Kalite Silikon RCA Dişi - 2 RCA Erkek  Anfi Y Ayırıcı Kablo
Aynı Gün Kargo 25cm
Yüksek Kaliteli RCA Ses Kablosu Y Adaptör Bölücü 1 Dişi RCA Jakı - 2 RCA Erkek Fiş KablosuBu yüksek Performanslı "Y" Adaptörler, bir kanalı ikiye bölmek için kullanılabilirAraba veya ev ses sistemi kullanımı için kullanılabilirSinyal Kalitesini ArtırırKompakt ve Rahat Montaj (sıkı kurulumlar için ha..
56,90TL
Vergiler Hariç:47,42TL
Yüksek Kalite Metal 6.35mm Mono Erkek - RCA Dişi Dönüştürücü Adaptör Yüksek Kalite Metal 6.35mm Mono Erkek - RCA Dişi Dönüştürücü Adaptör
Aynı Gün Kargo
Bir RCA fono soketini 6.3 mm mono jak fişine dönüştüren bir adaptör. Dengesiz mono ses sinyalleri için idealdir.1/4" Mono Fiş Erkek - RCA Dişi Ses Jakı Dönüştürücü Adaptör1/4" Mono Fiş - RCA Ses Jakı Kulaklık Adaptörü Dönüştürücü. Bir ucu 1/4" (6.35mm) kulaklık fişi, diğer ucu RCA ses jakıdır. Bağla..
54,90TL
Vergiler Hariç:45,75TL
Yüksek Kalite 6.35mm Mono Düz - 6.35mm 1/4 inç Erkek Dik Açı Ses Kablosu 2 Metre Yüksek Kalite 6.35mm Mono Düz - 6.35mm 1/4 inç Erkek Dik Açı Ses Kablosu 2 Metre
Aynı Gün Kargo 2 Metre
90 Derece Açılı 6,35 mm Mono Ses Kablosu Çap 6,35 mm 1/4 inç Jak - Jak mono gold kablosu, en yüksek sinyal aktarım hızına sahiptir. Elektro gitar, mikrofon, ses, bas, mikser, klavye vb. bağlamak için iyi konektörler.Düz ve L Şekilli Erkek - Erkek Jak:Düz ve L biçimli erkek fişler. Çoğu ses ekipmanıy..
209,90TL
Vergiler Hariç:174,92TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 205 (11 Sayfa)
Çerez Politikası
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye KVKK Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.